אופיס גולדן ליין | נחלת בינמין 122, ת"א | 077-230-5557 | info@office-gl.co.il

9 טיפים לתכנון נכון של חדר הישיבות

בחברות רבות יש לחדר הישיבות מספר שימושים. בנוסף לישיבות הנהלה או פגישות מועטות משתתפים עשוי החלל לשמש גם לכנסים, סיעורי מוחות ואף למסיבות או פעילויות גיבוש. אספנו בשבילכם 9 נקודות למחשבה שכדאי להתייחס אליהן כשמתכננים חדר ישיבות שיתאים לצרכים שלכם.

הגודל קובע

חשבו על מספר האנשים המקסימלי שהחדר עתיד לשמש. אם ברצונכם לייצר חלל שיוכל לשמש את כל 30 העובדים בחברה, למשל, דאגו שהחלל יהיה מרווח מספיק לישיבה נוחה של כל העובדים. כדאי להימנע ככל שניתן ממצב שבו העובדים נדחקים לישיבה צפופה ומחכים שהפגישה תסתיים פשוט כי לא נוח להם בחלל.

שולחן הישיבות

כדאי לשקול את תפקודי החדר השונים כשבוחרים שולחן לחדר הישיבות. אם ברצונכם להשתמש בחדר גם לכנסים ומצגות מרובות משתתפים, כדאי לשקול שולחן ישיבות מתפרק וכך לשמור לכם את האפשרות לפנות את החלל במידת הצורך. שולחנות מתקפלים מדגם FLIB של חברת BN  משלבים עיצוב אלגנטי וניידות וניתנים להקמה ופירוק בקלות ובמהירות.

tips 1

מולטימדיה

מערכת מולטימדיה חכמה הכוללת מקרן, מסך מתקפל ומערכת שמע, פותחת בפניכם את האפשרות של מצגות, הרצאות ושיחות וידאו עם לקוחות רחוקים. המסך יכול לשמש גם כלוח מחיק אלקטרוני ובכך לחסוך את הצורך בלוח ממשי על הקיר.

חשמל

כדאי לזכור גם את נושא חוטי החשמל. מכשירי טלפון על השולחן, מחשבים אישיים ומכשירי חשמל אחרים עלולים ליצור ריבוי של כבלים שמסתובבים בחדר. השולחנות מקולקצית METAR של חברת BRALCO בנויים עם תעלות ייעודיות המאפשרות הצנעה של חוטי החשמל בתוך גוף השולחן.

tips 2

תאורה

התאורה בחדר הישיבות תשפיע רבות על אוירת העבודה. כדאי לייצר מספר פתרונות תאורה שיתאימו לשימושי החדר השונים. לישיבה קטנה עדיפה תאורה חמה ונקודתית בעוד שבשיחות וידאו חשוב לייצר תאורה אחידה שלא מטילה צללים רבים. תאורה טבעית של אור שמש יוצרת תחושת מרחב, אך מומלץ להתקין גם וילונות שיאפשרו שימוש במסך גם ביום.

עיצוב ומיתוג

בדומה לדלפק הקבלה, גם עיצוב חדר הישיבות צריך לשקף את אופי החברה. בין אם בישיבות עם לקוחות פוטנציאליים ובין אם בשיחות וידאו, כדאי לעצב את החדר כך שיעניק את המסר הנכון ללקוחות. חברת ABOUT OFFICE מייצרת סטים מעוצבים לחדרי ישיבות. קחו לדוגמה את הדגמים YOGA ו- FUNNY המשדרים תחכום ואלגנטיות.

tip4
tip3

צבעים

חדר ישיבות לא אומר בהכרח קירות לבנים ותקרה אקוסטית אפורה. חשבו על האוירה שהייתם רוצים שהחדר ישרה. אם הישיבות בו יהיו כאלה הדורשות חשיבה יצירתית, כדאי לבחור סביבה צבעונית יותר. אם הישיבות דורשות חזות רשמית יותר, לכו על צבעים מתונים ובהירים. אפשר גם ליהנות משני העולמות - שולחן בצבע חום סולידי יכול להתקפל ולפנות את החלל לרהיטי ישיבה צבעוניים יותר כמו פופים, ספות וכסאות בר צבעוניים.

tips 5

בחירת הכסאות

כסאות מעוצבים או פשוטים? על גלגלים או רגילים? בהתאם לפונקציה שהחדר ממלא יש לבחור את הכסאות המתאימים. אפשרות נחמדה אחת היא 10 כסאות ועידה נוחים וארגונומיים לישיבות קטנות ובנוסף כמות גדולה יותר של כסאות פשוטים לכנסים גדולים. כדאי לדאוג  שניתן לערום את הכסאות הפשוטים אחד על השני בקלות ולשקול לכלול בחדר הישיבות חלל אכסון בשבילם כשאינם בשימוש. קולקציית BELITE מבית NowyStyl כוללת מגוון דגמי כסאות מעוצבים לחדרי ישיבות השמים את חוויית הנוחות במרכז ומתאימים לישיבה ממושכת.

tips 6

המשרד צועד על קיבתו

שילוב של שולחן או משטח היכול לתפקד כמזנון להגשת כיבוד או משקאות יכול להכניס לחדר הישיבות אוירה ביתית ולגרום לעובדים להרגיש בו בנוח. אם החלטתם לשלב בחדר הישיבות בר משקאות למשל, אפשר לשקול למקם אותו כך שיהיה ניתן לראות אותו בשיחות וידאו. כך תוכלו גם לדאוג לרווחת המשתמשים בחדר וגם לייצר חזות נינוחה ומשפחתית ללקוחות פוטנציאליים.

חדר הישיבות שלכם יתפקד גם כסביבה למפגשים חברתיים וגם ככרטיס ביקור של העסק. לכן כדאי להשקיע מחשבה ומשאבים כדי לייצר סביבה שהיא גם נעימה ואסתטית וגם מותאמת לעבודה יעילה. ממליצים לכם לשקול היטב את תפקודיו השונים לפני שמתחילים בבנייה ומזמינים ריהוט. עיצוב נעים!

אהבתם את הריהוט ואתם רוצים לראות עוד?

רוצים לקבל עוד טיפים ולהתרשם מריהוט משרדי איכותי, ארגונומי ומותאם לצרכים שלכם?
מוזמנים לפגישת ייעוץ אצלנו בדן דיזיין סנטר, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לתיאום.