אופיס גולדן ליין | נחלת בינמין 122, ת"א | 077-230-5557 | info@office-gl.co.il

אקוסטיקה והפסקול המושלם במשרד

מגמת ה"אופן ספייס" (Open space) היא השלטת כיום בעיצוב חללים משרדיים בארץ ובעולם. המגמה תורמת לשיתוף פעולה בין העובדים, אבל אין ספק כי אקוסטיקה משרדית גרועה עלולה לפגוע באיכות העבודה של עובדים רבים. עובדים נלחצים לעתים מחלל פתוח, מכיוון שתשומת הלב שלהם מוסחת בקלות והם מתקשים להתרכז בעבודתם דבר המוביל לכך שתפוקת העבודה שלהם יורדת. אז איך מתכננים עיצוב פנים יפה שגם מעניק מענה לכלל המשרד וגם מתחשב בצרכי העובד?

פרנץ דווידסון, מומחה בתחום הקונספט המשרדי, טוען כי האוזן האנושית התפתחה בטבע והיא רגילה לקולותיו, אבל בסביבת המשרד הקול היחיד שאנו רגילים לו הוא קולותיהם של אנשים מדברים. לכן, ישנו צורך משמעותי לתכנן את חלל העבודה תוך שימת דגש מיוחדת על אקוסטיקה טובה שתעניק לעובדים את השקט שיגרום להם להתרכז בעבודה ולהביא תועלת לחברה.

לתכנן מספר סביבות עבודה בעלות ייעודים שונים

מומחים ממליצים ליצור מספר סביבות עבודה בחלל העבודה הפתוח שעושות הפרדה ברורה בין זמן עבודה "שקט" בו כל עובד יכול להתרכז בעבודתו שלו מבלי להיות מוסח באמצעות קולות או שיחות של אחרים, לבין סביבת עבודה נפרדת ובה המחשבה ההדדית והמשותפת בין העובדים הנה נדרשת ומתקבלת בברכה.

אקוסטיקה והפסקול המושלם במשרד 1

שימו לב להפרדה בין סביבות העבודה השונות בעזרת במה במערכת הריהוט של חברת Nowy Styl

אקוסטיקה והפסקול המושלם במשרד 2

גם במערכת Funny של חברת About Office האיטלקית שמים דגש על הפרדה בין סביבות עבודה שונות. הוספת שטיחים תמיד טובה ל"בליעת" קולות עודפים

תקרות עשויות מחומרים סופגי קול

אחת הדרכים להתמודד עם אקוסטיקה בעייתית בחלל היא שימוש בתקרות עשויות חומרים סופגי קול הממוקמים מעל שולחנות העובדים תוך התחשבות בחלוקת החלל. תקרות אלו בנויות ממשטחים רכים שמפחיתים את הרעש ואת תנועתו, הן מגיעות במגוון רחב של דוגמאות וגוונים וניתן לשלב בהן כל אמצעי תאורה - בין אם מדובר בספוטים, תאורה אחורית או תאורה עילית.

קירות גבס עם חומרי בידוד

כמו כן, כאשר עושים את החלוקה הפנימית בתוך החלל משתמשים לרוב בפתרונות גבס ומומלץ להכניס לקיר הגבס גם אמצעי בידוד אקוסטי שמסייעים לשמור על אקוסטיקה טובה ומבודדים רעשים, וזאת ללא כל השפעה על תוכנית העיצוב של המשרד.

שימוש בחומרים מבודדים אחרים

דרך נוספת לבודד קולות בחלל המשרד ולגרום לגלי הקול לעצור את מסעם היא באמצעות חומרים בהם נספגים גלי הקול בקלות. שימוש בשטיחים רכים, פופים או כריות יכול לשפר משמעותית את איכות הסאונד במשרד לעומת משרדים שאינם מצוידים באבזרים כאלו. אם, למשל, המשרד שלכם נמצא בחלל בטון חשוף חשוב לעטוף את הקירות והרצפות בשטיחים ותמונות שיהפכו את האקסוטיקה בחלל לנעימה הרבה יותר.

בחזרה לטבע

אקוסטיקה והפסקול המושלם במשרד 4

תחנת עבודה קבוצתית של Medley של About Office ממוקמת ליד חלון תמיד עדיפה על תחנת עבודה שנמצאת במרכז המשרד

ריהוט אקוסטי?

יש דבר כזה. קחו לדוגמה את ספת Hexa שעוצבה במיוחד לחללים פתוחים באזורים בהם ישנה תנועה רבה ודינאמית של אנשים. במקום לחשוב על בידוד החלל, הספה נבנתה בצורה כזאת שמבודדת את רעשי הסביבה.

אקוסטיקה והפסקול המושלם במשרד 5

מערכת ספות Hexa מבית BN עוצבה על ידי מאק סטופה

אם המשרד שלכם נמצא בסביבה ירוקה ונעימה נצלו זאת ופתחו מדי פעם חלון ותנו לקולות של הטבע לחדור לסביבת העבודה. מחקרים הראו כי שהייה בטמפרטורה קבועה במהלך היום בעיקר עקב שימוש במזגן אינה בריאה לגוף האדם שזקוק לשינויים בטמפרטורה לעתים קרה יותר או חמה יותר בעקבות פעולות שהוא עושה במהלך היום. עובדה זאת יכולה לשכנע גם את מושבעי המזגן לפתוח מספר חלונות לשעה קלה ולהכניס קצת אוויר טבעי לחלל העבודה.

אנו מזמינים אתכם לחלל התצוגה שלנו להתרשם בעצמכם מהריהוט האיכותי שיש לנו להציע.

אהבתם את הריהוט ואתם רוצים לראות עוד?

רוצים לקבל עוד טיפים ולהתרשם מריהוט משרדי איכותי, ארגונומי ומותאם לצרכים שלכם?
מוזמנים לפגישת ייעוץ אצלנו בדן דיזיין סנטר, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לתיאום.